Zewnętrzne

 

Parapety zewnętrzne chronią ściany przez zamoknięciem. Dlatego materiał, z którego zostaną wykonane, powinien nie tylko ładnie wyglądać, ale także być nienasiąkliwy i odporny na warunki atmosferyczne (opady, wysokie i niskie temperatury oraz duże nasłonecznienie).

Aby woda opadowa dobrze spływała z powierzchni parapetów, muszą być one ułożone z 5-10% spadkiem na zewnątrz oraz co najmniej 5 cm wysunięte poza lico ściany i zakończone kapinosem.

 

W ofertach producentów znajdziemy między innymi: 

 

Parapety stalowe wyróżniają się zarówno dobrą jakością, jak i korzystną ceną. Są bardzo trwałe, odporne na warunki atmosferyczne, środki chemiczne i czyszczące. Wykonywane są z blachy stalowej obustronnie ocynkowanej o grubości 0,5-0,7 mm. Powierzchnie  blachy po uprzednim ocynkowaniu pokrywane są kilkoma warstwami powłok poliestrowych. Doskonale sprawdzają się z każdym rodzajem okien, skutecznie chronią elewację budynku i odprowadzają wodę. 

 

Parapety z blachy aluminiowej są droższe od stalowych, ale też od nich trwalsze i sztywniejsze. Wykonuje się je metodą ciągnięcia roztopionego aluminium lub gięcia na zimno, a następnie pokrywa poliestrowymi lub akrylowymi lakierami proszkowymi. Powłoka ta nie odpryskuje i nie wymaga konserwacji.

 

 

Zobacz szczegóły

Wewnętrzne

 

Parapet wewnętrzny stanowi bardzo istotny element stolarki, który wpływa na styl całego wnętrza i prawidłowe funkcjonowanie okna. Dodatkowo, jeśli nieprawidłowo go zamontujemy, nawet najlepsze okna nie ochronią naszego domu przed ucieczką ciepła.

W ofertach producentów znajdziemy między innymi: 

 

Parapety z aglomarmuru zbudowane są z wyselekcjonowanych odłamków skały marmurowej. Są bardzo trwałe a dzięki gładkiej powierzchni można je łatwo utrzymywać w czystości. Parapety tego rodzaju są odporne na promienie UV oraz wilgoć, nie ulegają plamieniu, są odporne na ścieranie. Dzięki budowie z naturalnego kruszywa doskonale imitują parapety z kamienia naturalnego.

 

Parapety PCV są materiałem odpornym na wilgoć i temperaturę. Zastosowany przekrój komorowy parapetu powoduje usztywnienie konstrukcji oraz gwarantuje stabilność parapetu. Parapety powlekane są folią wysokiej jakości, przez co zwiększona jest ich odporność na zarysowania, oraz na działanie promieni słonecznych. Okleina jest gładka, co ułatwia pielęgnację i zapobiega jego trwałym
zabrudzeniom.

 

Parapety MDF to doskonały wybór. Wysokiej jakości płyty MDF, powstałe z materiałów drewnopochodnych, to wyjątkowa trwałość użytkowa i doskonałe walory wizualne. Dostępne wzory i kolory pozwalają na dopasowanie do każdego typu wnętrza i okna. Funkcjonalne, proste w montażu i wykonane z najwyższą starannością. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą parapetów MDF 

Zobacz szczegóły