Zewnętrzne

 

Parapety zewnętrzne chronią ściany przez zamoknięciem. Dlatego materiał, z którego zostaną wykonane, powinien nie tylko ładnie wyglądać, ale także być nienasiąkliwy i odporny na warunki atmosferyczne (opady, wysokie i niskie temperatury oraz duże nasłonecznienie).

Aby woda opadowa dobrze spływała z powierzchni parapetów, muszą być one ułożone z 5-10% spadkiem na zewnątrz oraz co najmniej 5 cm wysunięte poza lico ściany i zakończone kapinosem.

 

W ofertach producentów znajdziemy między innymi: 

 

Parapety stalowe wyróżniają się zarówno dobrą jakością, jak i korzystną ceną. Są bardzo trwałe, odporne na warunki atmosferyczne, środki chemiczne i czyszczące. Wykonywane są z blachy stalowej obustronnie ocynkowanej o grubości 0,5-0,7 mm. Powierzchnie  blachy po uprzednim ocynkowaniu pokrywane są kilkoma warstwami powłok poliestrowych. Doskonale sprawdzają się z każdym rodzajem okien, skutecznie chronią elewację budynku i odprowadzają wodę. 

 

Parapety z blachy aluminiowej są droższe od stalowych, ale też od nich trwalsze i sztywniejsze. Wykonuje się je metodą ciągnięcia roztopionego aluminium lub gięcia na zimno, a następnie pokrywa poliestrowymi lub akrylowymi lakierami proszkowymi. Powłoka ta nie odpryskuje i nie wymaga konserwacji.

 

 

Zobacz szczegóły